nmrcenter.chem.uoi.gr

Home Προσωπικό

Α) ∆ιοικούσα Επιστηµονική Επιτροπή

Το Κέντρο NMR  διοικείται από πενταµελή επιστηµονική επιτροπή. Οι αρµοδιότητες της επιτροπής αφορούν στην υποβολή προτάσεων για την αναπτυξιακή, την οικονοµική πολιτική καθώς και στη συνεργασία του κέντρου µε άλλους φορείς πέραν του Πανεπιστηµίου Ιωαννίνων. Η Επιτροπή, µε απόφαση του Πρυτανικού Συµβουλίου, αποτελείται από τους:

1. Ιωάννη Γεροθανάση, Καθηγητή Τµήµατος Χηµείας, Πρόεδρος της Επιτροπής και Επιστηµονικός Υπεύθυνος του Κέντρου.
  2. Ελένη Μπαϊρακτάρη, Αναπλ.  Καθηγήτρια Ιατρικής Σχολής.
  3. Ιωάννη Ελεµέ,  Αναπλ. Καθηγητή Τµήµατος Χηµείας.
  4. Απόστολο Αυγερόπουλο,  Αναπλ.  Καθηγητή Τµήµατος Μηχανικών Επιστήµης Υλικών.
  5. Αναστάσιο Τρογκάνη,  Επικ.  Καθηγητή Τµήµατος Βιολογικών Εφαρµογών και Τεχνολογιών.
  6. Ανδρέα Τζάκο, Λέκτορα Τµήµατος Χηµείας

Β)  Επιτροπή Εύρυθµης Λειτουργίας, Προγραµµατισµού και Επίβλεψης (Ε.ΕΛ.Π.Ε).

Ρόλος της παραπάνω επιτροπής είναι η εξασφάλιση της εύρυθµης λειτουργία του Κέντρου. Αποτελείται από ένα µέλος Ε.Ε.∆Ι.Π, ένα µέλος της ∆ιοικούσας Επιστηµονικής Επιτροπής και έναν υπάλληλο του Κέντρου. Η επιτροπή είναι διαρκής και αποτελείται από τους

1. Αναστάσιο Τρογκάνη,  Επικ.  Καθηγητή Τµήµατος Βιολογικών Εφαρµογών και Τεχνολογιών.
  2. ∆ρ. Βασιλική Εξάρχου Ε.Ε.∆Ι.Π. ΙΙ
  3. ∆ρ. Κωνσταντίνο Τσιαφούλη, ΙΔΑΧ

Η επιτροπή έχει τα κάτωθι καθήκοντα:

• Εκπαίδευση χρηστών
  • Πιστοποίηση χρηστών
  • Προγραµµατισµό και επίβλεψη του καταµερισµού του χρόνου στις τρεις µονάδες του Κέντρου
  • Αξιολόγηση και απάντηση αιτήσεων χρήσης των µονάδων του Κέντρου κατόπιν, όπου απαιτείται, επιστηµονικής συζήτησης.

Login Form

mod_vvisit_counterToday20